Pages Navigation Menu

Spreekbuis van de Lateral Boys

Categories Navigation Menu

Topschuttersranglijst

Doelpunten, daar draait het om in voetbal. In de historie van de club hebben we talloze spelers in ons midden gehad die vaak scoorden. Om deze spelers te eren, hebben we een lijst gemaakt van alle spelers die minstens twintig treffers maakten voor FSC, Fortuna SC of Fortuna Sittard.


Het samenstellen van zo’n lijst is overigens lastiger dan je wellicht denkt. Aan wie ken je een treffer toe uit een schot of kopstoot waarna de bal van richting veranderde via een andere speler? De schutter/kopper of de andere speler? Soms is het evident; soms ook niet.

De lijst bevat twee soorten spelers. Naast de specialisten zijn er de niet-specialisten, die echter lang genoeg voor Fortuna speelden om de lijst toch te halen. Aangezien elk doelpunt telt, horen ook zij in deze lijst.

Ten slotte hebben we ook de doelpuntenaantallen van huidige spelers opgenomen. Je kunt dus zien of iemand in de buurt komt van de twintig treffers.

Twintig treffers of meer in het geel-groen

  Ere divisieEerste divisieKNVB BekerPlay offsEuropa cupTotaal
1Ronald Hamming72273024135
2Hans Engbersen07253080
3Tini Ruys85460068
4Hans Zuidersma85440066
5Arthur Hoyer410100354
6Wim Koevermans232170051
7Peter Prauser03929050
8Rob Hutting04411046
9Huub Smeets202040044
10John Linford35070042
11Wim Bohnen03423039
12Joop Titaley03521038
13Hans Erkens03402036
14Michael Jeffrey25080134
15Sigi Lens28020030
16Robert van der Weert91720028
17Aziz Khalouta02611028
18Dennis Gerritsen18081027
19Patrick N'Koyi02600026
20Wout Holverda17060225
21Anton Janssen16621025
22Wasiu Taiwo02320025
23Regillio Simons16080024
24Dirk Jan Derksen02310024
25Harrie Gommans02310024
26Uwe Blotenberg02013024
27Robert Roest15071023
28Danny Schreurs02300023
29Jo Geyselaars02120023
30Theo van Well10640121
31Richard Sneekes20000020
32Anne Evers19010020
33Roger Reijners16040020
34Joos van Barneveld11630020
35Zarko Grabovac01730020
..Lars Hutten01110012
..Finn Stokkers01100011
..Djibril Dianessy0910010
..Perr Schuurs050005
..Lisandro Semedo050005
..André Vidigal050005
..Gavin Vlijter030003
..Stefan Askovski030003
..Jorrit Smeets020002
..Dries Saddiki010001
..Christopher Braun010001
..Marco Ospitalieri010001
..Wessel Dammers010001


Bijgewerkt: 14 oktober 2017